Thursday, January 14, 2016

GET A BEAUTIFUL SKIN WITH RADIO FREQUENCY TREATMENT - FEATURING MY FAVOURITE BEAUTY INSTITUTE IN POLAND!!!


Those of you who have been following me&my journey for the last month know that I had a pleasure to celebrate Christmas and New Year back home, in Poland!!
Whenever I have a chance to be there - I have to have some R&R time - and there is no better place than my favourite beauty institute  - Instytut Zdrowia I Urody Kleopatra!!!!

One of my NYE resolution is to take a better care of my skin (I've been always very conscious about my skin however since the baby arrived - cannot believe it's been a year!! - I had better and worse days when it comes to my skin regime:-)

Jednym z zabiegow ktorym poddalam sie po konsultacji z kosmetyczna i wlascicielka salonu - Beata Suszka - byly fale radiowe przy uzyciu bardzo zaawansowanego sprzetu firmy CoaxMed.


Za powstawanie zmarszczek odpowiada kolagen oraz zmniejszenie jego wytrzymałości i elastyczności. Z wiekiem proces jego regeneracji przebiega coraz wolniej, ale można temu zapobiec.
Fala radiowa emitowana przez głowicę, w którą wyposażone jest urządzenie CoaxMed, powoduje głębokie rozgrzanie skóry właściwej i znajdujących się w niej włókien kolagenowych do ok. 40–45oC. Jest to optymalna temperatura, w której kolagen najpierw gwałtownie się kurczy, a następnie napina.To powoduje odnowienie jego struktury. 
Następnie temperatura wzrasta jeszcze do ok.60oC, co stanowi początek zmian w strukturze skóry właściwej i pogrubienia włókien kolagenowych. Wyższa temperatura pobudza również fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Proces ten może trwać od 4 do nawet 6 miesięcy.


Dzięki tym zabiegom skóra jest bardziej odżywiona i dotleniona, usunięte zostają zbędne i szkodliwe produkty przemiany materii. Dodatkowo dochodzi do pobudzenia naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz zwiększonej syntezy monocytów i limfocytów. 


Maszyna jest rewelacyjna - caly zabieg trwal okolo 40 minut i skladal sie z 3 faz-(20min i 2x po 10min). Mimo dosc wysokiej temperatury, ktora dalo sie dosc odczuc na skorze, rezultat jest super!!
Skora jest napieta, gladka, rozjasniona - niczym po liftingu ( czesto spotyka sie okreslenie, ze zabieg ten to "lifting bez skalpela").
Mimo, iz rezultat jest widoczny natychmiast, to w przypadku zastosowania fali radiowych zalecana jest seria kilku zabiegow dla uzyskania optymalnego efektu.

If you are interested to learn more about this beauty treatment or try it - either check institute's website or call and book an appointment (+48 655 12 79 12).


No comments:

Post a Comment